Anne Doğal Makyaj Temizleme

senbuse

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
19
En iyi cevaplar
0
Puanları
3
Yaş
24
Konum
Eskişehir
Merhaba arkadaşlar. Makyaj malzemeleri bakarken doğal makyaj temizleme ilgili bulduğum yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. iyi okumalar :)

"Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri
Kadın makyajı şüphesiz çok önemlidir. Kimi zaman ağır, kimi zaman daha hafif kozmetikler tercih edilmekle birlikte, kozmetik türünden bağımsız olarak kozmetiklerin çıkarılması cilt sağlığı açısından çok önemlidir.
Çünkü kozmetik ürünlerin çıkarılması işlemi geciktiğinde gözenekler kapanacak ve cildin nefes almasını zorlaştıracaktır. Bu birçok cilt sorununa neden olabilir.

Cildin sağlıklı ve pürüzsüz olması için sadece günlük makyaj sırasında günlük temizlik yapmak gerekli değildir. Bu aşamada makyajı çıkarmak için kullanılan kozmetik malzemeler pahalı olabilir ve istenen etkiyi sağlayamayabilir. Bu nedenle, cildi arındırmak için belirli doğal solüsyonların kullanılmasının büyük mali ve sağlık yararları olacaktır. Bu nedenle bu doğal solüsyonları yalnızca makyajı temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cildi beslemek için de kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı

Kuru cilde sahip insanlar için en iyi seçim budur. Yüzünüze birkaç damla zeytinyağı ile nazikçe masaj yapın. Ardından peçeteyi ılık suyla ıslatın ve yüzü temizleyin. Yüzünüzde çok fazla yağ kalmışsa, yüzünüzü yumuşak sabun ve ılık suyla yıkayın. Zeytinyağı, gözlerin hassas bölgelerini tahriş etmediği için göz makyajını çıkarmak için mükemmel bir seçimdir.

Zeytinyağı ve Papatya

Papatyayı kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir top pamuğu papatya suyuna daldırın ve birkaç damla zeytinyağı ekleyin. Yüzünüze, özellikle gözünüze uygulayın. Bu karışım bu hassas bölgeleri tedavi edebilir ve göz altındaki şişlik ve torbaları azaltabilir.

Badem Yağı

Gördüğünüz gibi, uçucu yağlar ev yapımı makyaj temizleyicinin yerini alabilir. Badem yağı, makyajı çıkarırken cildinizi nemlendirebilir. Hassas gözler için uygundur. Bir pamuk topunun üzerine birkaç damla damlatın ve doğrudan cilde uygulayın. Kirpikleri güçlendirmek ve uzatmak için badem yağı ve hint yağını da karıştırabilirsiniz. Doğal yağların en önemli avantajlarından biri de budur. Makyaj çıkarmak için kullanacağınız badem ve hint yağları, aynı zamanda kirpiklerinizi de besleyecek.

Vazelin


Maskara ve göz kalemini etkili bir şekilde çıkarabilir. Çünkü içeriğindeki yağ makyajı tamamen çözebilir. Bir peçete, bez veya pamuk topun üzerine biraz (çok fazla kullanmayın) vazelin sürün ve sonra çıkarılacak bölgeye nazikçe uygulayın. Çok yapışkan ve yağlı olduğu için daha sonra yüzünüzü ılık veya sıcak suyla yıkamanız veya durulamanız gerekecektir.

Kanola Yağı

Zeytinyağı ile karıştırırsanız çeşitli kozmetik ürünlerini birkaç saniye içinde çıkarabilirsiniz. Her iki yağı da 3-4 çay kaşığı olacak şekilde kaseye koyun. Karışıma bir pamuk batırın ve hafif basınçla yüzünüze uygulayın. Makyajınızı nasıl emdiğini göreceksiniz. İşiniz bittiğinde ılık suyla durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Evde Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır?
Görünümün güzel ve düzenli görünmesi için makyaj temizleme yönteminiz de makyajınız kadar önemlidir. Kullandığınız makyajın yoğunluğuna ve makyaj yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Örneğin; yüz temizleme yöntemi göz çevresindeki hassas bölgelere zarar verebilir. Derin makyaj temizliği için cilt tipinize uygun makyaj temizleyici ürünleri kullanmalı veya evde doğal bir şekilde kendi makyaj temizleme yönteminizi kullanmalısınız.

Makyajı çıkarmadan önce kontakt lens kullanıyorsanız çıkarmanız gerekir. Aksi takdirde makyaj temizleyici ne kadar doğal olursa olsun gözlerinize girip tahrişe neden olabilir ve lensleriniz yırtılabilir. Lensleri çıkardıktan sonra, cildi tahriş etmeden fondöten, göz farı ve ruju temizlemek için doğal kozmetik temizleme suyu kullanabilirsiniz. "

kaynak: haberay
 
Üst