Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
37
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Doğum Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Konular
Artık bebeğiniz kucağınıza aldınız ve yavaş bir tempoda birbirinizi tanımaya başlayacaksınız. Yani bu zaten olacak bir evredir. Doğum sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, steril bir ortamda bulunulması gelmektedir. Anneler için şart olan hijyen faaliyetleri şöyle olmalıdır;

  • Her fırsatta eller çok sık bir şekilde yıkanmalıdır.
  • Kullanılması gereken her ürün, temiz, tene uyumlu ve rahatsız edici en ufak bir yapıda olmaması gerekmektedir.
  • Dikişlerin yoğun olduğu doğum sonrası evreleri olacaktır. Kesinlikle dikişlere elle müdahale edilmez ve düşmesi beklenir, yaralar 2 hafta içinde kapanacaktır.
  • Doğum sonrası aşırı kanama nedenleri sizin müdahale edebileceğiniz bir durum değildir, özellikle yüksek ateş vb. durumlar varsa hemen bir sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekecektir.
Tüm bu değerlerin bir arada tutulması anne sağlığının korunması için ihtiyaç duyulan hayati tercihler olarak kabul görmektedir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst