Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Anne / Baba Bilgi Doğumdan Sonra Annelerin Psikolojik Durumları Nasıldır?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
37
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Doğumdan Sonra Annelerin Psikolojik Durumları Nasıldır?
Doğum sonrası annelerin psikolojik halleri
çok hassaslaşır. Geçen 9 aylık yorucu ve zorlu zaman diliminde karşısına çıkan sorunları aşması ve son haftaların doğum sancıları, doğum esnası ve diğer problemlerin bitmesiyle bir buhran yaşanacaktır. Fakat annelik hissi tüm bu yorgunluğu tek kalemde silmeye yetecektir. Bebek sağlığında yerinde olması çok önemlidir. İster anne ister bebek sağlık sorunu yaşarsa iki tarafta büyük problemler yaşayacaktır.

Direk olarak annelerin depresif bir hale bürünmesi ve bebek bunu sezerek daha fazla sorunlara teslim olur. Ancak diğer taraftan güçlü bir duruş sergilenmesi, gerekli olan destek ortamın yaratılmasına yardımcı olacaktır. Babaların sergiledikleri tavırlar çok mühim ve sağlam bir tavır içinde olmalı, her zaman yanlarında olduğunu hissettirmelidirler.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst