Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
En Sık Görülen Bebek Hastalıkları Nelerdir?
En sık görülen bebek hastalıkları
sıralaması oldukça kalabalık olsa da, anne ve babaların en dikkatli olmaları gerekenleri bir araya getirdik. İlk olarak karşımıza çıkan, bebek sağlığını tehdit eden hastalıklar arasında daha ön planda olan pamukçuk rahatsızlığıdır. Ağızda beyaz bir tabaka görülmesiyle belirginleşmektedir. En sık pamukçuk görülen bebek yaşı 1'dir. 1 yaşını doldurana kadar birçok çocukta bu hastalığa denk gelinebilir. Hastalık ne çok ağız içinde civarın etkili olarak görülebilir.

Kaliteli bir doktor yardımıyla problem büyümeden önüne geçilebilir ve önlemler alınabilir. Bir diğer bebek hastalığı, çok tehlikeli olan sarılık hastalığıdır. Yeni doğan ve 1 yaş civarında bebeklerin kan seviyelerinde sarı rengin artmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. En sık görülen bebek hastalıkları durumu ve her türlü yaşam koşuluna göre farklılıklar göstermektedir.
 

Facebook Sayfamız

Üst