• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
En Sık Görülen Bebek Hastalıkları Nelerdir?
En sık görülen bebek hastalıkları
sıralaması oldukça kalabalık olsa da, anne ve babaların en dikkatli olmaları gerekenleri bir araya getirdik. İlk olarak karşımıza çıkan, bebek sağlığını tehdit eden hastalıklar arasında daha ön planda olan pamukçuk rahatsızlığıdır. Ağızda beyaz bir tabaka görülmesiyle belirginleşmektedir. En sık pamukçuk görülen bebek yaşı 1'dir. 1 yaşını doldurana kadar birçok çocukta bu hastalığa denk gelinebilir. Hastalık ne çok ağız içinde civarın etkili olarak görülebilir.

Kaliteli bir doktor yardımıyla problem büyümeden önüne geçilebilir ve önlemler alınabilir. Bir diğer bebek hastalığı, çok tehlikeli olan sarılık hastalığıdır. Yeni doğan ve 1 yaş civarında bebeklerin kan seviyelerinde sarı rengin artmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. En sık görülen bebek hastalıkları durumu ve her türlü yaşam koşuluna göre farklılıklar göstermektedir.
 

Facebook Sayfamız