Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Engelli Çocuk Engelli Çocuklara Nasıl Yaklaşılması Gerekmektedir?,

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
252
37
28
Katılım
28 Mar 2018
Yaş
33
Konum
İzmir
Engelli Çocuklara Nasıl Yaklaşılması Gerekmektedir?
1 aylık bebek gelişimi
nden, artık kendi yemeğini yiyerek, işine gidecek seviyeye gelene kadar çocuklar anne ve babalarının gözünde hep çocuk olarak kalırlar. Ancak bazı çocuklar doğuştan gelen sorunlar neticesinde sağlıkları, diğer insanlara oranla daha geriden başlar. Bazı durumlarda tedaviler mümkün olabilse de tedavi için gerekli maddi olanak sağlanamamaktadır. Bunun yanı sıra çevresel etkilerin yanlış yönde ilerlemesi, işleri daha fazla zora sokmaktadır.

Çocuk sağlığı her zaman için tüm değerlerin önünde gelmek zorundadır. Toplum adına birey sıfatında olan herkesin bu kavramlara saygı duyması ve gelişime destek vermesi gerekmektedir. Tüm bu sorunlara rağmen, kendilerini var eden çocuklar ve ailelerine sahip çıkılması şarttır. 1 aylık bebek gelişimi dahil olmak üzere her çocuğun gelişimi en düzgün seviyede yürütülmesi gerekir, aksi takdirde daha fazla engelli çocuklarla karşılamak zorunda kalmaktayız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst