Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Engelli Çocuklara Nasıl Yaklaşılması Gerekmektedir?,

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Engelli Çocuklara Nasıl Yaklaşılması Gerekmektedir?
1 aylık bebek gelişimi
nden, artık kendi yemeğini yiyerek, işine gidecek seviyeye gelene kadar çocuklar anne ve babalarının gözünde hep çocuk olarak kalırlar. Ancak bazı çocuklar doğuştan gelen sorunlar neticesinde sağlıkları, diğer insanlara oranla daha geriden başlar. Bazı durumlarda tedaviler mümkün olabilse de tedavi için gerekli maddi olanak sağlanamamaktadır. Bunun yanı sıra çevresel etkilerin yanlış yönde ilerlemesi, işleri daha fazla zora sokmaktadır.

Çocuk sağlığı her zaman için tüm değerlerin önünde gelmek zorundadır. Toplum adına birey sıfatında olan herkesin bu kavramlara saygı duyması ve gelişime destek vermesi gerekmektedir. Tüm bu sorunlara rağmen, kendilerini var eden çocuklar ve ailelerine sahip çıkılması şarttır. 1 aylık bebek gelişimi dahil olmak üzere her çocuğun gelişimi en düzgün seviyede yürütülmesi gerekir, aksi takdirde daha fazla engelli çocuklarla karşılamak zorunda kalmaktayız.
 

Facebook Sayfamız

Üst