Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Evlat Edinmek Adına Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Evlat Edinmek Adına Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
Sosyal, ekonomik bazı diğer nedenlerden ötürü, çocuk esirgeme kurumları uzun yıllardır, biyolojik olarak anne, babalarından ayrı çocuklara sahip çıkmaktadır. Fakat bu durum çocuklar için asla bir yuva sahibi olamayacağı anlamı taşımamaktadır. Bu nedenle devlet yöneticileri tarafından düzenlenen yasalar uyarınca, evlat edinmek için gerekli şartları yerine getirenler, yalnızlık çeken çocuklara ebeveynlik görevlerini yerine getirebilirler.

Bu aşamalar oldukça rahat ve teşvik içeren kavramlardır. Ancak her aile ve kişiye bu imkan sağlanamaz. Madde, alkol ve diğer kötü alışkınlar hakkında bağlantısı bulunan insanlar, müracaatta bulunamazlar. Ayrıca kalıcı olarak ülkemizde yaşayıp, ülkemiz vatandaşı olunma zorunluluğu bulunmaktadır. Temel olarak bu kavramlara sahip insanlar çocuk esirgeme kurumu başvurusu yapabilirler.
 

Facebook Sayfamız

Üst