Anne Hamilelik Döneminde Kıyafet Seçimi

Guzelicerik.com

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
6 Şub 2020
Mesajlar
90
En iyi cevaplar
0
Puanları
18
Yaş
24
Konum
Sakarya
izmir-hamile-giyim-magazalari-3.jpgHamilelik Döneminde Kıyafet Seçimi

Hamileliğin ilk üç ayında karın tam anlamıyla belli olmaz. Dördüncü aydan itibaren belli olmaya başlar. Bu nedenle hamileliğin ilk aylarında hamile giysilerine tam olarak ihtiyaç duyulmaz.

Hamilelik döneminde şık giysiler önceliğiniz olmamalı. Şıklığınızdan çok rahatlığınızı ve konforunuzu düşünmelisiniz.

Esnek kumaşlara yönelmelisiniz. Dar kıyafetler gebelik sürecinde hareket alanınızı oldukça kısıtlamakla beraber vücudunuzu sıkacağından oturup kalkmalarınız zorlaşır. Ayrıca kan dolamını zorlaştıracağından dar kumaş seçecekseniz ise likralı kumaşlar kurtarıcınız olacaktır.

Hamilelik döneminde alınan kilolar en fazla karın ve kalça kısımlarında toplanır. Bu nedenle aldığınız kıyafetler bol olmalıdır. Beli esnek kumaşlar tercih edebilirsiniz.
Kalın kot pantolonlardan kaçınmalısınız ancak hamile kotlarında beli esnek kumaşla yapılmış pantolonlar bulunur eğer bu pantolonları tercih ederseniz kot pantolon sıkıntınız yok olacaktır.

Vücut ısınız gebelik sürecinde çok daha artmış olacaktır. Kalın kumaşlar tercih etmemelisiniz . Bu daha fazla terlemenize ve vücudunuzun tahriş olmasına neden olur. Bu dönemde pamuk kumaşlı kıyafetler tercih edilmelidir.

Hamile giysileri diğer kıyafetlere göre bir miktar daha pahalıdır. Bu sebeple kıyafet alınırken tercihler bir miktar azalır. Bu durumlarda evinizdeki bol kesimli kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz ya da her kıyafetle uyacak parçalar alınmalısınız.

Kıyafet alırken sadece hamilelik dönemi için olduğunu düşünmemelisiniz. Aldığınız kıyafetlerin gebelik sürecinden sonra da kullanabileceğiniz parçalar olduğuna dikkat etmelisiniz.

Hamilelik döneminde size en büyük rahatlığı sağlayacak giysiler elbiselerdir. Kendinizi içinde daha rahat hissetmekle beraber kendinizi daha konforlu hissedeceksiniz. Hamilelik süreciniz eğer yaz aylarına denk geldiyse elbise seçmek oldukça kolay olacaktır. Eğer hamilelik döneminizi kış aylarında geçiriyorsanız kazak tipi elbiseler bu konuda ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Hamilelik döneminde vücut değişmeye başlıyor. Bunun en belirgin gözüktüğü yer ise göğüsler. Aylar ilerlemeye başladığında göğüslerdeki süt bezleri büyüme başlıyor bu ise göğüslerin büyümesine ve hassaslaşmasına sebep oluyor. Bu yüzden bu dönemlerde desteksiz ve sizi rahatsız etmeyecek sütyenler tercih etmelisiniz. Hatta daha sonraki emzirme döneminde de kullanabileceğiniz emzirme sütyenleri bu hamilelik döneminde de işinizi görecektir.

Külot seçimi ise önemli bir yer teşkil eder. Külot seçiminiz pamuklu olanlardan yana olmalıdır bunun nedeni ise hava almasıyla ilişkilidir. Hava almayan külotlar o bölgeyi tahriş eder ve durumu enfeksiyona kadar götürür. Ayrıca seçim sırasında dikkat edeceğiniz bir diğer unsur ise göbeği destekleyen çamaşır olup olmadığıdır. Göbeği destekleyen çamaşırlar size daha rahat bir alan sunmuş olur.

Hamilelik döneminin yaza gelmiş olmasıyla ortaya mayo ve bikini konusu çıkar. Bu dönemde mayo veya bikini giymenin hiçbir sakıncası yoktur. Sadece gebelik durumuna uygun bir bikini seçmek önem teşkil eder. Hamileliğin ilk aylarında vücudunuz fazla bir değişime girmediği için normalde kullandığınız bikini ya da mayonuzu tercih edebilirsiniz. İlerleyen dönemde hamileliğinizi destekleyecek bikini ve mayoları kullanmanız gerekir. Bikinilerde alt kısmı belinizi ve göbeğinizi sıkmayacak olanları tercih etmelisiniz. Üst kısımda ise göğüsünüzü sıkmayacak olanlar tercihiniz olmalı. Mayolarda ise beli özel olarak hamileler için olan esnek kumaşlı olanlar gününüzü kurtarabilir. Ayrıca üst kısmı atlet gibi olan bikini üstleri göbeğini saklamak için güzel bir tercih olabilir.

Hamilelik döneminde en önem vermeniz gereken konu ise ayakkabı tercihidir. Ayaklarınızın dönem dönem şişeceğini hatta gelecekler aylarda bir veya iki numara büyüyeceğini düşünerek alışveriş yapmanız size büyük bir avantaj sağlar. Ayakkabı seçiminin bir diğer önemli kısmı ise ortopedik ayakkabılardır. Ortopedik ayakkabılar günlerinizi kurtarır. Hamilelik ilerledikçe yürüme zorlaşması ve ayak şişmesi gibi nedenlerden dolayı topluklu ayakkabılardan kaçınmalısınız.
 

selcan52

BF Member
Katılım
8 Haz 2021
Mesajlar
5
En iyi cevaplar
0
Puanları
3
Yaş
40
Konum
istanbul
Merhaba, benim hamilelik dönemimde en çok zorlandığım konuların başında geliyordu. Neyse ki https://www.burdagel.com/hamile-lohusa-giyim bu siteyi keşfettim bir arkadaşımın vasıtasıyla ve oldukça memnun kaldım. Aldığım kıyafetler o kadar kaliteli ve rahat ki anlatamam. Göz atmanızı tavsiye ederim:)
 
Üst