Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Anne / Baba Bilgi Hamilelikte Düşük Olmasını Destekleyen Nedenler Nelerdir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
252
37
28
Katılım
28 Mar 2018
Yaş
33
Konum
İzmir
Hamilelikte Düşük Olmasını Destekleyen Nedenler Nelerdir?
Hamilelikte düşük nedenleri
, anne adaylarının en çok korktuğu sorunlardır. Farkında olmadan yapılan yanlışlar ve eksiklikler, bununla birlikte gösterilmekte olunan özenin yetersizliği gibi soru işaretlerini beraberinden getirmektedir. Tüm bu sorunlardan önce genetik ve biyolojik bozuklukların gebelikte düşük olmasına neden olduğu gibi gerçeklerde vardır. Yani anne ve baba adaylarının hamilelik döneminde dikkat etmesini gerekenleri harfiyen yerine getirseler de sonuçlar genlerden gelen sorunlara göre şekillenir.

Yapılan araştırmalara göre sunulan raporda, anne adaylarının stres altında geçirdikleri dönemler, düşük olmasında çok büyük rol oynamaktadır. Tüm bunlar sürekli olarak gerçekleşirken, çevresel etkiler, kavgalar, çarpmalar ve düşmeler gibi ani durumlarda düşüklerin olmasına neden olabiliyor. Hamilelikte düşük nedenleri üzerinde çalışılması ve dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husustur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst