• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Hazmetmesi En Kolay Bebek Maması Tarifi Nedir?
Yeni doğan
bebekler kendilerini direk annelerinin güvenli kollarında bulurlar. Bunun için gösterilmekte huzur biraz sonra kendini açlığın verdiği çığlıklara bırakır. 6 ay bebek beslenmesi doğal olarak anne sütüyle devam etse de artık, ek mamalara geçiş başlar. Buradaki en büyük problem direk olarak hazımsızlıktır. Katı maddelerin bünyeye karışmasıyla, hemen bebeklerde kabızlık gibi problemler görülmeye başlanmaktadır. En kolay hazmedilen mama formülleri başında kabak püresi gelmektedir.

  • 1 adet kabağı ılık suda haşlayarak işe koyulabilirsiniz.
  • 5 dakika dinlendikten sonra ezebildiğiniz kadar ezin ve püre haline getirin.
  • İçine 1 çay kaşığı pirinç ve bir parça domates ekleyin.
Yeni doğan bebekler için en uygun mama formülü direk olarak bu tavsiye edilebilir.
 

Facebook Sayfamız