Tüp Bebek / Bilgi İnfertilite Nedir ?

Gülsüm-Umut

Bebek Forum Üyesi
Bebek Forum Üyesi
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
361
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
40
Konum
Ankara
Bir Çift 12 ay boyunca düzenli cinsel ilişkiye girdiği ve korunma yöntemlerini kullanmadığı halde hamile kalınamaması durumuna infertilite denir. Daha önce hiç gebelik olmamışsa primer (birincil) infertilite, canlı doğumla sonuçlansın veya sonuçlanmasın daha önceden en az bir gebelik yaşanmışsa sekonder (ikincil) infertilite denir.

infertil çiftlerin sayısı günümüz doğal olmayan beslenme koşulları, stresli yaşam, sigara, alkol, uyuşturucu, alışkanlığı gibi sebeplerle daha da artmıştır. Günümüzde istatistiklere bakılırsa genel olarak 6-7 çiftten birinin doğal yollarla bebekleri olmamaktadır ve tüp bebek tedavisi yardımı alarak bebek sahibi olabilmektedirler.

Kaynak : Anne ve Bebek Kitapları
 


Bebeğin Doğum Tarihi: 2021-01-10
Hamilelik Günü: 58 günü geride bıraktınız.
Hamilelik Trimester Dönemi: 8 haftayı geride bıraktınız ve şuan 1. Trimester dönemindesiniz.
Hamilelik Aşaması: Farkındalığınızı artırmak için aşağıdaki bilgileri okuyabilir ve doktorunuzdan detayları isteyebilirsiniz.
Bugün bebeğinizin kol gelişimi kritik dönemi sona erdi. Bebeğinizin kolları artık doğru yerinde ve
doğru oratısal boyutunda. Hala perde şeklinde olsada bebeğinizin el ve ayak parmakları belirginleşmeye
başladı. İkinci adet dönemini geçirmiş olmanız gerekiyor.

Sema Ergül

Bebek Forum Üyesi
Bebek Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2017
Mesajlar
65
En iyi cevaplar
0
Puanları
18
Kısırlık tedavisinde amaç çiftin çocuk sahibi olabilmesi için gereken tahlillerinin yapılarak çocuk olmasını engelleyecek herhangi bir durumun mevcut olup olmadığının tespit edilmesi ve buna göre tedavi uygulanmasıdır.
Genel olarak üç ana faktör üzerinde tahliller yapıldıktan sonra tedaviye başlanır.
Bunlar :Yumurta ve yumurtlama varlığı: Genel olarak adetleri düzenli olan kadınların yumurtlamalarının var olduğu düşünülür.Sperm sayı ve şekillerinin hamilelik oluşturmaya yeterli sayı ve yapıda olması.Yumurta ve spermi birleşmesini sağlayacak yollarda herhangi bir bozukluk ve tıkanıklık olmaması.
 
Üst Alt