Konu Dışı Kadınlar için güzel bir hikaye

Konu Dışı

senbuse

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Merhaba, geçen gün gözüme çarpan kadınların çok işine yarayabilecek bir hikaye ile karşılaştım. bunu sizinle paylaşmak isterim. Umarım hoşunuza gider, iyi okumalar..

Seks oyuncağı vibratör seksten zevk almayı engelliyor mu?
Leanne ilk vibratörünü aldığında 21 yaşındaydı. Şık ve yumuşak silikondan yapılmış bir oyuncak bu.
"Taş renginde, pembe altın düğmesi var" diyor Leanne ve ekliyor: "Penise benzemiyor, çok klas".
İngiltere'nin Birmingham kentinin hemen dışında bir köyde büyüyen Leanne, bir Cumartesi günü kent merkezine giden trene bindiğinde iki yıldır yalnızdı.
"Son derece sakindim, sanki arabamın bakımını yaptırmaya gidiyor gibiydim" diyor gülerek.
Leanne 21 yaşına kadar orgazm olmamıştı. "Fakat o gün Orgazm günüydü. Ben de kararlıydım. Hayallerimin vibratörünü alarak işi bitirecektim" diye anlatıyor.
17 yaşında bekaretini kaybetmiş, 21 yaşına kadar birkaç erkekle kısa süreli ilişkileri olmuştu.

Hayal kırıklığı
Seksi seviyordu ama "Bu farklı bir türden zevkti" diyor:
"Biriyle tanışmanın, onu baştan çıkarmanın veya onun beni baştan çıkarmasının heyecanını seviyordum. Bütün bu süreç beni heyecanlandırsa da hiç orgazm olmamıştım."
Bu durumun ön sevişmeyi rahatsız hale getirdiğini söylüyor, iç çekerek:
"Anlamsızdı. Uzanıp kendimle ne yapmam gerektiğini düşünür, garip ve rahatsız hissederdim. Hissetmemiş olduğum bir şeyi hissetmem için üzerimde bir baskı hissediyordum."
Yıllar geçtikçe Leanne, orgazm olmaması nedeniyle endişe duymaya başladı:
"Her seks yaptığımda hayal kırıklığına uğruyordum. Karşımdaki kişiden değil, kendimden. Gelmiyor oluşum utanç vericiydi; bunu kimseye söylemek istemiyordum çünkü arkadaşlarım her seferinde orgazm oluyormuş gibi konuşuyordu."
Sonunda en yakın arkadaşına açılmasının hayatını değiştirdiğini anlatıyor:

"O zamana kadar hiç mastürbasyon yapmamıştım. Arkadaşım çok iyiydi, bana 'Mastürbasyon yapmadıysan tabii ki orgazm olamazsın. Kendine neyin haz verdiğini bulman lazım. Bu o hissi tanımak ve ona tutunmakla ilgili. Eğer o hissin ne olduğunu bilmiyorsan zorlanırsın' dedi.
"O Cumartesi yeni vibratörümü kutusundan çıkarıp işe koyuldum.
"Bir saatin sonunda o karşı konulmaz şeyi sonunda hissettim… Bedenimin kendi kendine yaptığı bir şeydi, düşünmem veya kontrol etmeme gerek olmadan..."

Sonunda bir orgazm
Büyük orgazm kasılmalarını bir haz dalgası izledi. Ve sonra da derin bir sükunet.
"Ben de 'Oh! Sonunda orgazm oldum' dedim. Müthiş bir deneyimdi" diye anlatıyor yaşadıklarını.
Vibratörler Victoria Çağı'ndan beri insanları 'titretiyor'. O dönemde kadınların 'histerisini' tedavi etmek amacıyla doktorlar tarafından icat edilmişti. Dönemin doktorları histerinin orgazmla tedavi edilebileceğini düşünüyordu. Leanne de bu teoriyi anlayabildiğini söylüyor: "Düzenli orgazm olmak beni kesinlikle daha az kaygılı hissettiriyordu."
Vibratörlerin ana akıma taşınmasını sağlayan şey ise 1980'lerde piyasaya sürülen Rabbit (Tavşan) adlı vibratördü.
"Uzun bir süre oyuncakların çoğunun görünüşü ete benzeyen, damarlı, pembe ve müstehcendi" diyor İsveçli tasarım seks oyuncağı markası LELO'nun küresel marka yöneticisi Stuart Nugent.
Bunun çok sayıda kişiyi uzaktan kumandalı vibratör almaktan alıkoyduğunu söylüyor.
Hayvan şeklinde klitoris uyarıcısı bulunan Rabbit piyasaya ilk çıktığında, kendinden önceki seks oyuncaklarından daha munis gözüküyordu.Hatta 1998 yılında Sex and the City dizisi bir bölümünü Rabbit'e ayırarak bir seks oyuncağından kültürel ikona dönüşümünün sinyalini verdi.

Seks oyuncaklarının ana akım ürünler haline dönüşmesiyle işler değişmeye başladı.

LELO'dan Stuart, "2000'lerin başında tasarımcılar daha lüks, tasarım odaklı ürünler yaratmaya başladı" diyor. Küresel seks oyuncakları pazarının 2020 yılına kadar 29 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Stuart'a göre bunda, seks oyuncaklarının başlı başına birer arzu nesnesi olarak tasarlanmasının da etkisi var.
Son 10 yılda daha bilgili tüketiciler olduğumuzu söylüyor ve ekliyor:
"Daha tasarım odaklıyız. İşlevselliği şıklıkla birleştiren ürünler istiyoruz. Bu tüm elektronik cihazlarımız için geçerli, yataklarımız soktuklarımız dahil."
Daha iyi tasarım için olan talep, çok farklı tarz ve fiyat seçenekleri yarattı. Stuart, "Normal bir vibratörde ağırlık merkezinin etrafında dönen bir ağırlık vardır, bu da titreşim hissi yaratır. Fakat şirketler şimdi yeni tür uyarılma teknikleri üzerinde çalışıyor" diyor.
Örneğin kendi geliştirdikleri Sona adlı yeni bir ürün, bedene insan kulağının duyamadığı ses dalgaları gönderiyor. Bu, vajinanızın içinde gürleyen bası güçlü küçük bir hoparlöre benzer bir his yaratıyor.