Doğum / Bilgi Kolay Doğum Yapmak İçin Neler Önerilir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Kolay Doğum Yapmak İçin Neler Önerilir?
Doğum yapmak bir bayanın yaşayabileceği en yüce olaydır ve eşlere büyük görevler düşmektedir. Doğum kaygılarından kurtulmak için yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi vermeyi uygun gördük.

Doğumda rahat etmek için öncesinden neler yapılmalıdır?

 • Doğum yapmış annelerden birebir anlatımı dinlemek
  Annelerin bu konuda bilgileri fazladır ve en güzel deneyimlerini paylaşabilirler. Annenizin yada akrabalarınız arasından doğum yapanların gebelik süreçlerinde yaptığı hazırlıkları öğrenebilirsiniz. Ayrıca doğum hakkında tüm detayları size söyleyeceklerdir.
 • Doğum kaygılarını doktorunuzla paylaşın
  Kadın doğun hekimleriyle konuşmak için yeterli zamanınız olmayabilir, bebek geleceği zaman bunlara vaktiniz kalmayacaktır. Önceden tedbir almanız gerekir ve gebelik sürecinin bitimine kadar tüm endişelerinizden kurtulmanız gerekiyor. Bayan hekimlerle konuşmak için muhakkak fırsat yaratın, hekimin yapacağı kısa analizde profesyonel çözümler üreteceği ortadadır. Sizi rahatlatacak detayları ve özel bilgileri hekimlerden alabilirsiniz. Kafanızda oluşan soru işaretlerini doğumdan önce ortadan kaldırmalısınız.
 • Bebeğinizi ilk kucağınıza alacağınız anın hayalini kurun
  Doğumdan sonra bebeğinizi ilk kez kucağınıza alacağınız anı düşünebilirsiniz. Bu bir nebze olsun gebelik dönemini rahatlatır ve üzerinizdeki psikolojik baskıyı azaltabilir. İmajinasyon çalışması adı veriliyor ve oldukça işe yarıyor. Doktorların önerileri arasında en başta yerini almaktadır.
 • Gebelikte yoga ve egzersiz yapmak gerekir
  Hamilelik döneminde yoga yapmak ve egzersiz hareketleri yapmak etkili yöntemler arasındadır. Bu sadece imkanlar dahilinde olabilir! Nefes egzersizleri sıkıntılı anlarla baş edebilmenizi rahatlatacaktır. Fakat bu tarzdaki egzersizlere hamileliğin ilk dönemlerinde başlamanız tavsiye edilir.
Gebeliğin ve doğumun sağlıklı süreç olacağını aklınızdan çıkarmayın
Dünden bu güne baktığımız zaman, binlerce hatta milyonlarca bayanın doğum yaptığını görebiliyoruz. Bu sebeple kaygılardan uzaklaşmak için gerçekleri bir kenara bırakmamalısınız. Kadının doğasında doğum yapmak olduğunu asla unutmayın…
 

Facebook Sayfamız