Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Merhaba

blues

Burak Taştan
Yönetici
Developer
Katılım
28 Haz 2017
Mesajlar
41
Beğeniler
5
Puanları
8
Yaş
41
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Herkese merhaba;

Adım Burak. Ankaralıyım. 21-09-1976 yılında Ankara da doğdum. Liseye kadar Ankara da okudum. Üniversite Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bitirdim. Mesleğim Gazeteciliktir.
İnternet alemine İnternet in Türkiye ye ilk geldiği yıllarda (1995) başladım. İrc sunucularda mirc scriptlerle başladık. Hatta o dönem ilk olarak irc.dominet.com.tr de başladım. İnterneti irc de öğrendim. Daha sonra kendi irc sunucumu kurdum. Hatta o sunucu sayesinde evlenen bile oldu. Daha sonra web masterlığa merak sardım. İlk olarak mybb sistemi ile forum kurdum. Toplist sitesi kurdum. Daha önce kalitesiz hosting servis sağlayıcıların ve benim güvenlik sistemlerine önem vermemem yüzünden 2 web sayfamı kaybettim. Küskünlüğüm yüzünden bir müddet internet alemine (web masterlığa) ara verdim. Evlendim ve bebeğim oldu. Bebeği olanlara yardımcı olmak için neden bir sosyal paylaşım platformu kurmuyorum. Tecrübeli anne babaların destek platformu olarak 01-06-2017 de düşündüm. Ve nic.tr ye dilekçe yazdım. bebekforum.net.tr adresini almak için girişimlerde bulundum. 07.06.2017 tarihinde nic.tr söz konusu alan adını bana tahsis etti. Aynı anda bebekforum.net alan adını da almam gerekirdi ve aldım. Hosting servis sağlayıcı olarak son derece düzgün ciddi firma seçmelisiniz. Ben bir uluslararası şirketi tercih ettim. En azından 5 yıllığına. 5 yıl sonrası ciddi sağlam bir yerli firmayla bile çalışabiliriz.
Kod:
https://www.bebekforum.net.tr  ve http://www.bebekforum.net
i kurma maksadım; sadece insanlara faydalı olmaktır. Maddi hiç bir kaygı yoktur. Sadece kendi site masraflarını döndürsün ve insanlara faydalı olsun bizim için yeter de artar. Google siteyi reklam yayıncısı olarak seçti. Reklam gelirimiz şu an hiç yok ancak ileride olsa bile sadece hosting masrafları ve site masraflarını kurtarsa güzel olur. Ayrıca ilk site kuruluş aşamasında mybb lisanssız sistem kurdum. mybb de tecrübe sahibiydim. Ancak mybb nin geleceğe yönelik ihtiyaçları karşılayamayacağını fark edip lisanslı ve pahalı bir sistem olan xenforo ya geçtim. Xenforo ya eski webmaster bilgilerimle kendim araştırarak rahatlıkla geçiş yaptım. Ancak Xenforo hakkında daha yeni yeni bilgi sahibi oluyoruz. Bu yüzden hatamız olursa affola. Herkese teşekkür ederim. Bir insana bile faydalı olabildiysek ne mutlu bize...
 
Son düzenleme:

Emre

Yeni Üye
Katılım
7 Ocak 2018
Mesajlar
2
Beğeniler
1
Puanları
3
Yaş
31
Konum
Alanya
Web sitesi
xfdestek.com
#2
Şimdi seni bir adım daha tanımış oldum. Bu site olsun ve/ya olmasın. Realde olsun ve/ya olmasın her zaman elimden geldiğince destek ve yanında olacağım Burak ;)
 

HePBiZ

Yeni Üye
Katılım
16 Mar 2018
Mesajlar
1
Beğeniler
1
Puanları
1
Yaş
26
Konum
Ankara
Web sitesi
iyikus.com
#3
Hayırlı olsun forum siteniz. Xenforo'ya geçerek iyi yapmışsınız. Naçizane düşüncem iyi yerlere geleceğinizden yana. Umarım gönlünüzce olur her şey.
 

blues

Burak Taştan
Yönetici
Developer
Katılım
28 Haz 2017
Mesajlar
41
Beğeniler
5
Puanları
8
Yaş
41
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#4
İyi niyetiniz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. Bir insana bile faydalı olabilirsek ne mutlu bize. Amacımız maddi hiç bir kaygı gitmeden insanlara faydalı olabilmektir. Bebek Forum 'a hoş geldiniz.