Konu Dışı Minimalist Makyaj Nedir Nasıl Yapılır

Konu Dışı

senbuse

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar herkese merhaba. minimalist makyaj nedir ve nasıl yapılır konusuyla ilgili bir yazı gördüm, paylaşmak istedim. ilgilenen, merak eden olur belki :)

"Minimalist Makyaj Nedir?
Az ürünle doğal görünen bir makyaj elde etmeye minimalist makyaj denir. Minimalist makyajda az ama aynı zamanda da gerekli makyaj malzemeleri kullanılmalıdır.

Az ürünle doğal görünen bir makyaj elde etmeye minimalist makyaj denir. Minimalist makyajda az ama aynı zamanda da gerekli makyaj malzemeleri kullanılmalıdır. Tercih her zaman doğal tonlardan yana olmalıdır. Çünkü amaç, adından da anlaşıldığı üzere minimalist yani sade bir makyaj elde etmektir. Peki, minimalist bir makyajda kimler hangi renkleri kullanmalıdır bunlara bakalım.

Açık tenliler minimalist makyaj yapmak istiyorlarsa doğal olarak açık tonlarda makyaj ürünleri kullanmalılar ve olabildiğince abartıdan uzak durmalılar. Porselen ve melek renklerini tercih edebilirler.

Buğday tenliler de olabildiğince açık renklerden uzak durmalı, bunun yerine kahve tonlarında renkler seçmelilerdir.

Esmer tenliler ise doğal bitişli ve ten renklerine uygun makyaj malzemelerine başvurmalılar. Ancak onlar için şöyle bir sıkıntı var ki kimi zaman kendi ten renklerine uygun fondöteni bulamıyorlar ve bu yüzden de açık tonlarda fondöten kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu durumu da bronzer kullanarak halledebilirler.

Sıra geldi minimalist makyaj nasıl yapılır? Sorusunun cevabına.

MİNİMALİST MAKYAJ NASIL YAPILIR?

1.ADIM: Cilt Makyajı:

-Eğer fondötene ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız fondöten kullanmayın. Bunun yerine cc ya da bb kremler kullanabilirsiniz.

- Kullanacağınız fondöten ten renginize uygun olsun. Yani ten renginize göre bir ton koyu ya da bir ton açık renkler tercih etmeyin.

- Minimalist makyaj için genelde mat ürünler kullanılmaz. Bunun yerine daha aydınlık bir görünüm elde etmenizi sağlayacak ürünler kullanmanızda fayda var.

- Highlighter da kullanabilirsiniz.

2.ADIM: Kaşlar:

- Kaşlarınızı doldurmanızda fayda var lakin çok abartmamalısınız. Bir de kaşlarınızı tararsanız daha güzel bir görünüm elde etmiş olursunuz.

3.ADIM: Göz makyajı:

- Minimalist bir göz makyajında elinizden geldiğince eyeliner sürmekten kaçının. Ama vazgeçemem diyorsanız abartmadan sürebilirsiniz.

- Hacim veren ve siyah bir maskara da sizin adınıza güzel bir tercih olabilir. Ancak maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kirpik kıvırıcısı ile kıvırmanızda fayda var.

- Göz farını da doğal tonlardan seçmelisiniz. Olabildiğince simli olan göz farlarından kaçının. Bunun yerine daha mat olan göz farları kullanabilirsiniz.

3.ADIM: Dudak makyajı:

- Dudak makyajınızda lip gloss kullanmanız harika olur. Ya da kullandığınız hafif renkte olan bir rujun üstüne de lip gloss sürebilirsiniz. Ama tabii tüm bunlardan önce dudağınızı güzel bir nemlendiriciyle nemlendirin. Daha sonra bir dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızı çerçeveleyin. Sonrasında da ruj sürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemler bittikten sonra bir makyaj sabitleyici spreyden yardım alabilirsiniz. Çünkü makyaj sabitleyici sprey koruyucu görevi görür ve makyajınızın uzun süre sabit kalmasına yardım eder. Kimi insan bu spreyin işe yaramadığını düşünse de birçok ünlü kadın bu spreye başvuruyor.

Bir de eğer bu sabitleyici spreyi kullanırsanız daha fresh bir görünüm elde etmiş olursunuz. Tabii bu hususta da aşırıya kaçmamakta fayda var. Çünkü fazla kullanımda cilt problemlerine sebep olabilir. Bu yüzden ölçüyü kaçırmadan en fazla üç defa yüzünüze sıkabilirsiniz."

kaynak: haber ay