Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Prematüre Bebek / Bilgi Prematüre Bebeğiniz Yeni Doğdu İlk Günler Küvözde Kilo Kaybı Yaşanması Normal mi?

Gülsüm-Umut

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
Haz 29, 2017
Mesajlar
345
Tepki puanı
40
Puanları
28
Yaş
39
Konum
Ankara
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Prematüre bebeğiniz yeni oldu. Doğar doğmaz bizim de yaşadığımız gibi küvöze (yeni doğan bakım ünitesi) alırlar. Bebeğinizi kucağınıza bile alamadınız. İlk etapta gördükleriniz canınızı sıkmasın. Onların güvenliği için büyük yaşam ünitelerinin içine alırlar. Solunum cihazına bağlarlar. Ve daha bir sürü bağlantı olur.

Küvözde (yeni doğan bakım ünitesi) bebek doğduğu anda her türlü testleri yapılır. Yeni doğan bakım ünitesindeki yetkili uzman doktor size bütün bilgileri verir. Mesela bebeğiniz 1500 gram doğdu. Sizden süt gelmeye başladı. Bir süt sağma makinesi alırsınız ve anne sütünü sağmaya ve küvöze bebeğe yetiştirmek için koşuşturmalar başlar. İlk günlerde Prematüre bebeğin kilosu düşüşe başladı. Sakın endişelenmeyin doğumdan sonra prematüre bebeğin kilo vermesi gayet normal bir durumdur. Bu durum doğumdan sonra normal bebeklerde de olan bir durumdur. Doğumdan sonra bebek kilo kaybına uğrar. Doğum şişliğini atar. Doğum şişliğini attıktan sonra tekrardan kilo almaya başlar. Bu gayet normal bir durumdur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst