Prematüre Bebek Prematüre Bebek Gelişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uzman Editor

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Prematüre Bebek Gelişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Prematüre bebek gelişimi
denildiğinde, ilk olarak bilinmesi gereken, her bebeğin kendine has nitelikler ve problemler taşıdığına emin olmaktan geçiyor. Çünkü bir gün erken doğan bebekler arasında bile inanılmaz farklar görülebiliyor. Bu nedenle tedavisi süresi, yöntemi ve geliştirilmesi adına sürekli bir değişim söz konusu olacaktır.

Süreç hızla ilerlerken, 33 haftalık doğan bebekler direk olarak risk sınıfına alınır. Bunun nedeni bariz olarak belli olan, bebek kilo tablosu bozukluklarıdır. Bu adımla birlikte gösterilmekte olan çalışmalar, baştan sona geleceği hedefleyen ve sonuç odaklı ilerlemek durumundadır.

Prematüre Bebekler Hangi Koşullarda Kuvöze Alınır?
Prematüre bebek belirtileri
, çoğu bebekte gözle görülen farklardır. Baş kısmının büyük, bedenin çok zayıf olması ve uzun gözükmesi, diğer taraftan cilt rengin farklılık gibi nedenler hemen fark yaratacaktır.

Bu nitelikler dışarıdan bakan kimseler için geçerlidir. Erken doğum yaşanması doktorlar tarafından bilinmektedir. Direk olarak kuvöz alanına sevk edilir ve yeni süreç başlamış olur.

2500 gram ve altı bebekler bariz olarak risk sınıfı kabul edilmektedir. Bundan sonra geçerli olan ve aynı zamanda baştan sona devam etmesi gereken müdahaleler eksiksiz olarak tamamlanmaktadır.

İç organların gelişmemesi, tüm çalışma prensibini tersine çevirecektir. Asla normal bir işlev düzeni beklenemez. Tam anlamıyla gelişmemiş bir kalp tüm sorunları beraberinde getirmek için yeterli olsa da beyin, akciğer ve diğer organlarda eksik kalmıştır. Prematüre bebek gelişimi her saniyesi takip gerektiren bir süreçtir.
 
Üst