Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Prematüre Bebek Sahibi Babalar Nasıl Hareket Etmelidirler?
Prematüre bebek sahibi babaların ruh halleri
, ilk olarak kurulmakta olan hayaller ve umutların yıkılmasıyla çöküntüye uğrayacaktır. Tüm beklentiler tamamen değişse de geçen zaman ne kadar yorucu olsa da asla pes etmemek gerekmektedir.

Babalık psikolojisi kendini her zaman ayakta tutmak ister, bunu anneye yansıtmayı başardığında daha güçlü bir kuvvet ortaya çıkacaktır. Temel olarak prematüre bebeği olan babaların dikkat etmesi gerekenler, hastane ortamında hijyen koşullarına dikkat ederek enfeksiyonlara davetiye çıkarmamaktır. Bu tarz adımlar küçük gibi görünse de durum ne kadar kötü olursa olsun, sağlam bir tavrın herkese katkısı bulunacaktır. Prematüre bebek sahibi babaların ruh halleri, kendilerini olduğu kadar bebeklerini de etkiler, bunun için gösterilmekte olan tepkilere çok dikkat edilmesi gerekmektedir.
 

Facebook Sayfamız

Üst