Prematüre Bebek Prematüre Bebekler Hakkında En Çok Merak Edilenler Nelerdir?

Uzman Editor

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
35
Konum
İzmir
Prematüre Bebekler Hakkında En Çok Merak Edilenler Nelerdir?
Erken doğan
bebekler için söylenmekte olan prematüre tabiri zannedildiğinden çok fazlasını ifade etmektedir. Bunların tespiti olarak normal zamanlamadan önce doğan bebekler olarak biliyoruz. Bu bebekler hamilelik döneminin zorunlu zamanlarını yerine getirmedikleri için, beslenmesi gereken değerlerden eksik doğarlar. Direk olarak gözle görülen, çarpıklıklar, kilo kayıpları, baş büyüklüğü gibi durumlarla Dünya’ya gelirler. Bununla birlikte eksik kalan süre kuvöz adı verilen, gelişim sürecinin tamamlanmaya çalışıldığı, hastane kontrollü odalardır.

Normal bir şekilde hayatına devam etmesi artık çok daha zorlu bir yola girmiş sayılmaktadır. Bununla birlikte gelecek hayatlarında işitsel ve görme, zihinsel sorunlara varana kadar, bazı bebeklere sakatlıklara, bazılarında ise ölüme varan kadar devam eden bir süreç gözlemlenmiştir. Tüm sorunlar gereğinden önce gerçekleşen doğumlar nedenidir..

Prematüre Bebek Özellikleri Nelerdir?
Prematüre bebek özellikleri her bebeğe oranla farklı gözlenmektedir. Normal bebeklere oranla gözle görülen fiziki farklar söz konusu olacaktır. Bununla birlikte gösterilmekte olan bazı raporlar, 1500 gram bebeklerin hayata tutunmasının çok zor olduğunu belirtmektedir. 3700 gram normal olarak kabul edilirken, 33 haftalık doğan bebekler çok daha zayıf ve bu nedenle organlarında ciddi sorunlar görülmektedir.

Kullanılan tüm alanlar, sadece bebeğin normal fonksiyonlarının geri kazanılması içindir. Devam eden süreç olabildiğince bebek bünyesini kuvvetlendirmek adına çalışmalarla geçmektedir. Erken doğan her bebek prematüre sayılmaz, ancak 30 günlük bir erken doğum, bazı sorunların yaşanmasına fırsat tanıyabilir.
 
Üst