Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Prematüre Bebekler Kuvözde Neler Yapar?
Prematüre bebeklerin kuvöz halleri
, normal doğum koşullarıyla doğmuş, kilosu ideal, fiziksel ve zihinsel gelişimi tam anlamıyla yerinde olan bebeklerden farklı konumda Dünya’ya gözlerini açalar. Oldukça küçüktürler, kendilerinin var olduğu bile fark edemeyecek kadar zayıftırlar. Baş kısmı büyüktür ve bedenden farklı olarak gözükür. Bu tarz problemlerin yaşanması direk olarak kuvöze geçilmesini tetiklemekte ve koşullar normale dönene kadar bir nevi yoğun bakım formunda yaşamaktadır.

Özellikle prematüre bebeklerde uyku saatleri inanılmaz derecede çoktur. Günün en az 15 en fazla 22 saatlerini uyuyarak geçirirler. Bu normal bir bebek için oldukça fazla ve problem yaşatabilme potansiyeline sahip bir süredir. Prematüre bebeklerin kuvöz halleri zamanları aynı bebekler için genel olarak aynıdır.
 

Facebook Sayfamız

Üst