Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Prematüre Bebek / Bilgi Prematüre Bebekler Kuvözde Neler Yapar?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
Mar 28, 2018
Mesajlar
252
Tepki puanı
37
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Prematüre Bebekler Kuvözde Neler Yapar?
Prematüre bebeklerin kuvöz halleri
, normal doğum koşullarıyla doğmuş, kilosu ideal, fiziksel ve zihinsel gelişimi tam anlamıyla yerinde olan bebeklerden farklı konumda Dünya’ya gözlerini açalar. Oldukça küçüktürler, kendilerinin var olduğu bile fark edemeyecek kadar zayıftırlar. Baş kısmı büyüktür ve bedenden farklı olarak gözükür. Bu tarz problemlerin yaşanması direk olarak kuvöze geçilmesini tetiklemekte ve koşullar normale dönene kadar bir nevi yoğun bakım formunda yaşamaktadır.

Özellikle prematüre bebeklerde uyku saatleri inanılmaz derecede çoktur. Günün en az 15 en fazla 22 saatlerini uyuyarak geçirirler. Bu normal bir bebek için oldukça fazla ve problem yaşatabilme potansiyeline sahip bir süredir. Prematüre bebeklerin kuvöz halleri zamanları aynı bebekler için genel olarak aynıdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst