• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Prematüre Bebeklerde Ebeveynlerin Psikolojisi
Prematüre bebek sahibi anne babalar
her zaman için kendilerine inanılmaz baskı kurarlar. Bununla beraber çevreden etkilenen kimselerse bu sorun çok daha büyür ve altıdan kalkılamaz gibi bir görüntü ortaya çıkar. Özellikle anne adayları daha tam olarak karnındaki bebeğin tekmelerini ve ona ait olan hislerini geliştiği görmeden, bebek sağlığının alt üst olduğu yaşarlar. Bu durum hakkında içinden çıkılmaz bir hal olarak kabul ediyorsanız, kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Erken doğum yapan anneler, resmen bir yanları eksik gibi dolaşırlar. Bu çok normaldir, çünkü diğer bebeklere bakıldığında kilolarından, boylarına, hareketlerinden tüm detaylarına kadar olan eksiklikten her zaman için kendilerini sorumlu tutarlar. Ne kadar nedenleri açıklanırsa açıklansın, böyle hissetmekten kendilerin alıkoyamaz ve duygusal harpleri devam etmektedir.
 

Facebook Sayfamız