Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerin Psikolojileri Nasıl Şekillenir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerin Psikolojileri Nasıl Şekillenir?
Prematüre bebeklerin ebeveynlerinde psikoloji
oldukça gergin ve bununla beraber stres yüklü olmaktadır. Yaşanmakta olan süreç oldukça güç, azim ve sabır gerektiren bir durumdur. 33 haftalık doğan bebeklerde, normal bir süreç kadar emek harcanan ve hayallerin en üst seviyede tutulduğu bir süreçtir.

Son ana kadar elinizden geleni yapmış olmanız bile kendinizi iyi hissettirmeli. Prematüre bebek anneleri genel olarak çevrelerine ve eşlerine aşırı tepkilerde bulunurlar. Kullanılmakta olan tüm tedavi yöntemleri uygulansa da, iyi bir haber gelene kadar bu durum devam edecektir. Bu nedenle çok fazla soru sorulmamalı ve bununla birlikte tepkilere normal karşılıklar verilmelidir. Prematüre bebeklerin ebeveynlerinde psikoloji oldukça zorlu ve sıkıcı bir sürecin yarattığı etkiler sonucunda şekillenmektedir.
 

Facebook Sayfamız