Neler Yeni
Bebek Forum'a Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelere itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerine Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
248
Beğeniler
33
Puanları
28
Yaş
31
Konum
İzmir
#1
Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerine Nasıl Yaklaşılmalıdır?
Prematüre bebeklerin aileleri
, bebeğin durumuna göre bir ruh haline bürünürler. Özellikle ciddi problemler ve hastalıklar taşıyan bebeklerin anne-babaları aşrı stres yüklü olurlar. Tüm hamilelik sürecini baştan düşünürler. O anada kadar yapmadıkları, yanlış yaptıkları ve ya gereksiz yere yaptıkları hareketleri ölçerler. Sonuç herhangi bir kapıya çıkmıyorsa, çevrelerine yüklenecek kadar yanlış düşünme potansiyeline sahip olurlar.

Uzun ve yorucu bir sürecin ardından, bebek kilosu alt üst, iç organları çok zayıf olan bebek, gerçek anlamda çok büyük üzüntü yaşatmaktadır. Fakat kötü düşünceler sadece yanlış neticeleri üzerinde çekecektir. Bu nedenle her anlamda yanlarında olduğunuz hissettirmeniz, çok daha olumlu olacaktır. Prematüre bebeklerin aileleri adına tek bir karar vermek yanlış olacaktır, çevre olarak sonuç ne olursa olsun pozitif olunması yarar sağlayacaktır.
 

Facebook Sayfamız

Üst