Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerine Nasıl Yaklaşılmalıdır?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerine Nasıl Yaklaşılmalıdır?
Prematüre bebeklerin aileleri
, bebeğin durumuna göre bir ruh haline bürünürler. Özellikle ciddi problemler ve hastalıklar taşıyan bebeklerin anne-babaları aşrı stres yüklü olurlar. Tüm hamilelik sürecini baştan düşünürler. O anada kadar yapmadıkları, yanlış yaptıkları ve ya gereksiz yere yaptıkları hareketleri ölçerler. Sonuç herhangi bir kapıya çıkmıyorsa, çevrelerine yüklenecek kadar yanlış düşünme potansiyeline sahip olurlar.

Uzun ve yorucu bir sürecin ardından, bebek kilosu alt üst, iç organları çok zayıf olan bebek, gerçek anlamda çok büyük üzüntü yaşatmaktadır. Fakat kötü düşünceler sadece yanlış neticeleri üzerinde çekecektir. Bu nedenle her anlamda yanlarında olduğunuz hissettirmeniz, çok daha olumlu olacaktır. Prematüre bebeklerin aileleri adına tek bir karar vermek yanlış olacaktır, çevre olarak sonuç ne olursa olsun pozitif olunması yarar sağlayacaktır.
 

Facebook Sayfamız