Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Prematüre Bebek / Bilgi Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerine Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
252
37
28
Katılım
28 Mar 2018
Yaş
33
Konum
İzmir
Prematüre Bebeklerin Ebeveynlerine Nasıl Yaklaşılmalıdır?
Prematüre bebeklerin aileleri
, bebeğin durumuna göre bir ruh haline bürünürler. Özellikle ciddi problemler ve hastalıklar taşıyan bebeklerin anne-babaları aşrı stres yüklü olurlar. Tüm hamilelik sürecini baştan düşünürler. O anada kadar yapmadıkları, yanlış yaptıkları ve ya gereksiz yere yaptıkları hareketleri ölçerler. Sonuç herhangi bir kapıya çıkmıyorsa, çevrelerine yüklenecek kadar yanlış düşünme potansiyeline sahip olurlar.

Uzun ve yorucu bir sürecin ardından, bebek kilosu alt üst, iç organları çok zayıf olan bebek, gerçek anlamda çok büyük üzüntü yaşatmaktadır. Fakat kötü düşünceler sadece yanlış neticeleri üzerinde çekecektir. Bu nedenle her anlamda yanlarında olduğunuz hissettirmeniz, çok daha olumlu olacaktır. Prematüre bebeklerin aileleri adına tek bir karar vermek yanlış olacaktır, çevre olarak sonuç ne olursa olsun pozitif olunması yarar sağlayacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst