Prematüre Bebek Prematüre Bebeklerin Kuvözden Taburcu Olma Koşulları Nelerdir?

Uzman Editor

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Prematüre Bebeklerin Kuvözden Taburcu Olma Koşulları Nelerdir?
Prematüre bebekler
oldukça zorlu şartlarda Dünya’ya gelmiş olan bebeklerdir. Bununla birlikte direk olarak fark edilen, bebek kilosunda aşırı kayıplar, zaten su kadar hassas olan bünyelerin hemen hastalanmalarına neden olmaktadır. Diğer taraftan gerekli görülen tüm çalışmaların yapılması kuvöz ortamı şarttır. 40 haftadan önce ortalama olarak 33 haftalık doğan bebekler 2500 gram gibi bir miktarın altında doğacaklar. Bununla birlikte gösterilmekte olan çabaların karşılığının görülmesinin, kesin bir sonucu yoktur.

Bebek kilo tablosunun istenilen seviyeye gelmesi bazı durumlarda yılları bulabilmektedir. Her bünye ve genetik düzen daha başka tedavi yöntemleri gerektirmektedir. Bu neden her bebek kendine has niteliklere sahip olacaktır. Erken doğan bebekler için zorunlu olan bu süreç, genel olarak ciddi problemleri olanlara uygulanır. Bazı durumlarda 1 hafta erken doğan bir bebek yine normal sağlığında hayatına devam edebilmektedir.

Kuvöz Süreci Neye Göre Şekillenmektedir?
Kuvöz süreci
tamamen çocuğun ne derece tedaviye cevap verdiğiyle alakalı olacaktır. Bazı durumlar sadece umut beslemek, bazen de geleceğe umut veren adımların atılması. Ne kadar erken doğulmuşsa süre o kadar erkene atılacaktır. Aradaki süre 8 haftaysa o kadar geriden gelinip, tüm gelişim eksiksiz bir şekilde ilerlemeye devam edecektir.

Buradaki müdahaleler her zaman için duruma göre farklılıklar gösterecektir. Tamamen bebeklere uygun yöntemlerin seçilmesi şarttır. Prematüre bebekler asla normal bebekler statüsünde bir tutulamazlar, bu durum sadece problem yaratacaktır.
 
Üst