Neler Yeni

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Prematüre Bebek / Bilgi Prematüre Bebeklerin Özellikleri Nelerdir?

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
Katılım
Mar 28, 2018
Mesajlar
252
Tepki puanı
37
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Prematüre Bebeklerin Özellikleri Nelerdir?
Prematüre bebeklerin en belirgin özellikleri
direk olarak küçük doğmalarıdır. Bu sadece fiziksel gelişim değil, bir o kadar zihinsel gelişimin geri kaldığının gözler önüne serilmesidir. Her bebek anne karnından ayrıldıktan sonra tartıda biraz daha hafif gelir. Ancak bu durum çok bariz olarak rahatsızlığa davetiye çıkaracak kadar etkili bir sorundur.

Baş kısmı bedene oranla daha büyüktür, bu oldukça normal karşılanmak zorundadır. Çünkü zaman ilerledikçe vücut ölçüleri olması gereken hacme gelecektir. Boy olarak da oldukça normalden küçük olmalarına rağmen, daha uzun gözükürler. Çok net şekilde diğer bebeklerden uzun gözükseler de resmi olarak daha kısa olurlar. Bu tarz sorunlar çok büyük kayıplar yaşandığının kanıtıdır, prematüre bebeklerin en belirgin özellikleri özelliklerinin başında gelmektedir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst