Tüp Bebek Tüp Bebek Denemeye değer mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sema Ergül

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Merhaba kızlar bir derdim var onu anlatacaktım size. Çocuk konusunda pek ümidim olmadığı için herhangi bir girşimim olmadı bu konuda. Genel bir test yaptırırken doktor şu değerlere de bakmış. Fsh 11, estradiol 176 prolactin 10.61 tedavi için bir şansım var mı acaba,? Ukrayna'da BioTexCom'da tüp bebeği yaptırmak istiyorum ama çok korkuyorum ki başarısız olur diye... ne dersiniz denemeye değer mi?

4-b8f3fce1365883db4a392845ed151c57.jpg

RE: Tüp Bebek Denemeye değer mi ?

Sema hanım bu konuda bilgim yok ama size kısaca şöyle bir cevap vermek isterim. Bir umuttur yaşamak. Kesinlikle ihtimali çok düşük bile olsa imkanlarınız dahilinde denemek gerekir. Benim kendi çevremden bir örnek vermek istiyorum. Bir öğretmen yıllarca çocuğu olmadı. Çocuk özlemiyle yandı tutuştu. Üstüne adam dertlendi ve kanser oldu. Kanser tedavisi gördü. Kanseri atlattı. İyileşti... Ve Bebeği oldu.. Şimdi bebeğini büyütüyor. Ayrıca hayat her zaman yüzümüze de gülmeyebilir. Başarısız olma ihtimali de olabilir. Ama insanları hayata bağlayan umuttur.

blues' Alıntı:
Sema hanım bu konuda bilgim yok ama size kısaca şöyle bir cevap vermek isterim. Bir umuttur yaşamak. Kesinlikle ihtimali çok düşük bile olsa imkanlarınız dahilinde denemek gerekir. Benim kendi çevremden bir örnek vermek istiyorum. Bir öğretmen yıllarca çocuğu olmadı. Çocuk özlemiyle yandı tutuştu. Üstüne adam dertlendi ve kanser oldu. Kanser tedavisi gördü. Kanseri atlattı. İyileşti... Ve Bebeği oldu.. Şimdi bebeğini büyütüyor. Ayrıca hayat her zaman yüzümüze de gülmeyebilir. Başarısız olma ihtimali de olabilir. Ama insanları hayata bağlayan umuttur.

Desteğiniz için çok teşekkür ederim efendim...gerçekten şu an buna çok ihtiyaçım var..Peki tanıdığınız iyi bir doktorlar veya klinikleriniz var mı ? Veya o sizin tanıdığınız öğretmenizden hamile kalmak önerileri sorarmısınız lütfen benim adımdan ? Ne kadar çok bilgileri toplasam o kadar iyi olur benim için..size de zahmet olur ama...Şimdiden sonsuz saygılar...

Benim tüp bebek konusunda bir ihtiyacım olmadı hanımefendi ama internette bir çok merkez var. Tüp bebek tedavisi çok sabır ve maddi külfet gerektiren bir tedavi Allah yardımcınız olsun hanımefendi.. Ayrıca çok iyi giden bir tedavide bile tutmama olasılığı var. Çok iyi araştırmanız gerekmekte...

Size Allah sabır kolaylık versin hanımefendi. İnşaallah tedaviniz başarılı bir sonuca ulaşır.

Sema hanım benim de elmacık arkadaşım gibi tüp bebek gibi bir sorunum olmadı ve bu konuda bir bilgi sahibi de değilim. Ama bu konuda çok uzmanlaşmış köklü hastahanelerin tüp bebek merkezleri var.

Bir de şöyle bir durum var sema hanım. Şimdi çok başarılı bir tüp bebek merkezini size tavsiye ederim. Tedavi başarısız olur. Mahçup duruma düşerim size karşı. En iyisi siz bulun interneten merkezlere kendinizin bakması çok daha sağlıklı olur. Hanımefendi inşallah en güzel sonucu alırsınız. Allah yardımcınız olsun.

blues' Alıntı:
Sema hanım benim de elmacık arkadaşım gibi tüp bebek gibi bir sorunum olmadı ve bu konuda bir bilgi sahibi de değilim. Ama bu konuda çok uzmanlaşmış köklü hastahanelerin tüp bebek merkezleri var.
Desteğiniz için çok tşkler arkadaşlar...eşimle araştırdık biraz 3 gün ve Ukrayna'da olan bir klinik bulduk.2 hafta sonra görüşmemiz olacak.İnşallah her şey iyi geçer benim için dua edin lütfen hepinize sonsuz teşekkür ediyorum...

8-1d29f2d7ac07326b71bde74c681ed27e.jpg

Sema Hanım Allah yardımcınız olsun. İyi haberlerinizi ve tedavi süreciyle ilgili bilgileri bekliyoruz. Diğer insanların da bilgilenmesi açısından. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız.

Sema hanım Allah yardımcınız olsun. iyi haberlerinizi bekliyoruz. Ayrıca tedavi süreciyle ilgili bilgiler bekliyoruz.

blues' Alıntı:
Sema Hanım Allah yardımcınız olsun. İyi haberlerinizi ve tedavi süreciyle ilgili bilgileri bekliyoruz. Diğer insanların da bilgilenmesi açısından. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız.
Teşekkür ederim ya inşallah.. Evet bütün tedavi etapları atarım tabi ki.Eğer her şey başarılı geçerse diğer benim gibi bayanlar da bilsin bu yeri.. Çok heyecanlıyım gerçekten Allah hepimize yardımcı olsun inşallah

Sema Ergül' Alıntı:
blues' Alıntı:
Teşekkür ederim ya inşallah.. Evet bütün tadavi etapları atarım tabi ki.Eğer her şey başarılı geçerse diğer benim gibi bayanlar da bilsin bu yeri.. Çok heyecanlıyım gerçekten Allah hepimize yardımcı olsun inşallah

Allah tüm zorda olanların.. Sıkıntı da olanların sıkıntısını gidersin. Sema hanım bu tüp bebek merkezi Ukrayna da ismini tam olarak yazabilir misiniz? Bir de neden bu tüp bebek merkezini tercih ettiniz? Bildiğiniz üzere Türkiye de de bir sürü tüp bebek merkezi var. Hatta çok köklü tüp bebek merkezleri var.

Son düzenleme:

blues' Alıntı:
Sema Ergül' Alıntı:
blues' Alıntı:
Teşekkür ederim ya inşallah.. Evet bütün tadavi etapları atarım tabi ki.Eğer her şey başarılı geçerse diğer benim gibi bayanlar da bilsin bu yeri.. Çok heyecanlıyım gerçekten Allah hepimize yardımcı olsun inşallah

Allah tüm zorda olanların.. Sıkıntı da olanların sıkıntısını gidersin. Sema hanım bu tüp bebek merkezi Ukrayna da ismini tam olarak yazabilir misiniz? Bir de neden bu tüp bebek merkezini tercih ettiniz? Bildiğiniz üzere Türkiye de de bir sürü tüp bebek merkezi var. Hatta çok köklü tüp bebek merkezleri var.
BioTexCom kliniğinin ismi efendim.Ukrayna'da Kiev'de yerleşmiş.Bu kliniği tercih ettiğimiz için birçok sebepler vardır.1ciside tabi ki fiyat konusu.Hamile kalmak bizim hayalimiz ve bu hayali gerçekleştirmek için eşimle biraz uzun zaman para topluyorduk o yüzden finans tarafı önemliydi bizim için.Araştırdıktan sonra anladık ki Ukrayna'da aynı hizmet veriyorlar Türkiye'de Kıbrıs'ta gibi ama fiyat farkı çok ve BioTexCom kliniği bu konuda daha uygun gördük.2ciside Yumurta sınıfı diye bir şey vardır.Orda sadece 1 cı sınıfı kullanığı için hamile kalma %desi daha yüksek oluyor.Diğer kliniklerde 2 ci ve 3cu sınıfı da kullanabiliyorlar o yüzden gebelik oranı da düşebiliyor.Ve sonunda Eşimle ilk defa Ukraynayı göreces zaten daire ve yemekler kliniğinin tarafından ödenecek o yüzden hem seyahat etmiş oluruz hem de inşallah ordan dönerken içimde artık küçücük bir can yer alır :p

Sema Ergül' Alıntı:
blues' Alıntı:
Sema Ergül' Alıntı:
blues' Alıntı:
Teşekkür ederim ya inşallah.. Evet bütün tadevi etapları atarım tabi ki.Eğer her şey başarılı geçerse diğer benim gibi bayanlar da bilsin bu yeri.. Çok heyecanlıyım gerçekten Allah hepimize yardımcı olsun inşallah

BioTexCom kliniğinin ismi efendim.Ukrayna'da Kiev'de yerleşmiş.Bu kliniği tercih ettiğimiz için birçok sebepler vardır.1ciside tabi ki fiyat konusu.Hamile kalmak bizim hayalimiz ve bu hayali gerçekleştirmek için eşimle biraz uzun zaman para topluyorduk o yüzden finans tarafı önemliydi bizim için.Araştırdıktan sonra anladık ki Ukrayna'da aynı hizmet veriyorlar Türkiye'de Kıbrıs'ta gibi ama fiyat farkı çok ve BioTexCom kliniği bu konuda daha uygun gördük.2ciside Yumurta sınıfı diye bir şey vardır.Orda sadece 1 cı sınıfı kullanığı için hamile kalma %desi daha yüksek oluyor.Diğer kliniklerde 2 ci ve 3cu sınıfı da kullanabiliyorlar o yüzden gebelik oranı da düşebiliyor.Ve sonunda Eşimle ilk defa Ukraynayı göreces zaten daire ve yemekler kliniğinin tarafından ödenecek o yüzden hem seyahat etmiş oluruz hem de inşallah ordan dönerken içimde artık küçücük bir can yer alır :p

Arkadaşlar Biletleri aldık yola çıkıyoruz bugün akşam orda oluruz artık lütfen benim için dua edin Allah yardımcımız olsun inşallah

Ergül hanım merhaba! Ukraynadan bir haber var mı? ?? buraya kazara girdim.. benim bir kız arkadaşım Ukraynada tedavi almıştır, ama hangi tüp bebek merkizinde söylemem, unuttum.. 2 denemeden sonra gebe kaldı :) onlar için dil engeli olmadı, iyi ki kız arkadaşım ingilizce konuşa bilir.. Umarım ukraynalı doktorlar size yardımcı olabilir, ama ilk önce Allah yardımcınız olsun Ergül hanım

Sevda Türktekin' Alıntı:
Ergül hanım merhaba! Ukraynadan bir haber var mı? ?? buraya kazara girdim.. benim bir kız arkadaşım Ukraynada tedavi almıştır, ama hangi tüp bebek merkizinde söylemem, unuttum.. 2 denemeden sonra gebe kaldı :) onlar için dil engeli olmadı, iyi ki kız arkadaşım ingilizce konuşa bilir.. Umarım ukraynalı doktorlar size yardımcı olabilir, ama ilk önce Allah yardımcınız olsun Ergül Selam canım

Selam canım ya ne güzel sende denk gelmişsin muhhabbete mesajını görmekten sevindim =) Evet ya bu gece geldik 01 de burdaydık çalışan personel bizi almış dairemize götürdü hemen yattık yorgunduk.Sabah kalktık Türkiye'de yaptığımız analizleri verdik ve buraya da vermeye başladık.Serolojik analizleri istemiş bziden doktor (Aids,HIV,RW,HBs,Ag,HCV) onları verdik yarın hazır olurlar şimdilik dairemize döndük yemeğe oturduk acıktı zavalı kocacım :D O da şokta biraz kaldı bizim gibi çok çifler kaldığından bu arada türkçeyi bilenler de var yardımcı oluyorlar bize her konuda o da çok şükür =)) Sabırsızlıkla analizleri bekliyoruz ve tedaviyi başlamak istiyoruz artık inşallah dönerken benim de bir bebişim olur artık Benim için dua edin nolur yaa Allah istediklerimizi bağışlasın inşallah :rolleyes:

Allah yardımcınız olsun canım!! sizin için dualar edeceğim, İnşaAllah istedikleriniz gerçekleçecektir)) doktorlorla hangi dilde konuştunuz?? yani bir dil engeli olmadı?

Sevda Türktekin' Alıntı:
Allah yardımcınız olsun canım!! sizin için dualar edeceğim, İnşaAllah istedikleriniz gerçekleçecektir)) doktorlorla hangi dilde konuştunuz?? yani bir dil engeli olmadı?

Merhaba canım bügün analiz sonuçları aldık bir sorun çıkmadı çok şükür yarın tedaviye başlıyoruz yumurta uyarılması için ilaçlar almaya başlarım :p Doktorumuz kadın olduğundan çoookkk sevindim hayır anlaşmamız için bir engel olmadı çünkü doktorun yardımcısı türkçeyi biliyordur o bize tercumanlık yaptı arada çok şakalaştık çok iyimser insanlar yaa temiz kalpli biriler tedavimizden bir eğlence yapmışler gibi bütün sıkıntılarımızı unuttuk ve umudumuzun seviyesi baya yükseltmiş bura ayrıca yemeklerde çok güzelmiş istediğimiz kadar alıyoruz belli bir sınırı yoktur o yüzden gayet iyiyiz Dualarınız için çok tşkler ya inşallah hamiş çıkcam burdan :D Arkadaşınız peki doğal döllemeden mi hamile kaldı yoksa bağışlanan yumurta ile ?

Sema Ergül' Alıntı:
Sevda Türktekin' Alıntı:
Ergül hanım merhaba! Ukraynadan bir haber var mı? ?? buraya kazara girdim.. benim bir kız arkadaşım Ukraynada tedavi almıştır, ama hangi tüp bebek merkizinde söylemem, unuttum.. 2 denemeden sonra gebe kaldı :) onlar için dil engeli olmadı, iyi ki kız arkadaşım ingilizce konuşa bilir.. Umarım ukraynalı doktorlar size yardımcı olabilir, ama ilk önce Allah yardımcınız olsun Ergül Selam canım

Selam beni merak eden kuzularım ! Sizinle paylaşacağım bir şey var ! Bugün transferim oldu çok heyecanlıyım biraz göbeğim ağırıyor ama her şey başarılı geçti sonuçta ! =) Bugün yemekte pancar çorbası vardı Borş adı çook beğendik süper bir şey ya dönerken kesinlikle bende yaparım evimizde :p Hava biraz bulutlu ama güneşli çok gezmek istiyoruz eşimle ama doktorumuz izin vermiyor 1hafta dinlenememiz gerek tutulsun diye off inşallah başarılı çıkar ve bende hamiş kalırım Allah iziniyle Neyse okuyan yazan varsa bu rapor sizin için yapmıştım eğer bana bi şer sormak isterseniz sorun cevabı veririm zaten vaktım çok burda )) gününüz güzel olsun dileğiyle görüşmek üzereee

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sema hanım geçmiş olsun. İnşallah umduğunuz gibi bebeğiniz olur. Bilmeyenler için sizin rahatsızlığınız doktorun tanısı ve size uygulanan tüp bebek tedavisini baştan ayrıntılı yazarmısınız?

Sizin için çok mutlu oldum, İnşaallah sonuç pozitif olur :) Birde size tedavi gören doktorun ismini bilebilirmiyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...