Tüp Bebek Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri Risk İçerir mi?

Uzman Editor

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
34
Konum
İzmir
Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri Risk İçerir mi?
Tüp bebek
kendisi için gerekli olan tüm adımların atılması zorunlu olan bir tedavi yöntemidir. Burada çiftlerden beklenen her girişimin öz veriyle yapılması şarttır. Pozitif düşünülmemesi, sadece işleri daha fazla zora sokmaktadır. Diğer taraftan kendisi için geçerli olan tüm alt yapı yerine getirilmiş durumda, tıbbi açıdan bir problem yaşanmasına fırsat tanınamaz.

Burada karşılaştığımız temel olarak iki farklı yöntem görmekteyiz. Tüp bebek için gerekli olan tedavi yöntemleri ilk olarak mikroenjeksiyondur. Spermleri normal değerlerin altında olan, bozuk bir yapıda bulunan ve böylelikle gerek görülen hasarların tamiri anlamı taşımaktadır. IN-Vitro Maturasyon ise tam aksine spermdeki sayıların çok yüksek olmasıyla alakalı bir durumdur. Tüp bebek temel olarak bu iki kanatta faaliyetlerini yürütmektedir.
 

Güler Aksoy

BF Member
Katılım
12 Eki 2017
Mesajlar
2
En iyi cevaplar
0
Puanları
1
Merhaba. Tüp bebek tedavisi ile ilgili çok forumları ve siteleri inceledim, tüp bebek tedavisinde o kadar da risk yoktur sadece hormonal ilaçları kullanımı zaman tüm hormon testleri yaptırmak ve doktorla danışmak lazım. Risk yumurta donasyonunda olabilir çünkü donor yumurtası ile tüp bebek tedavisinde daha çok hormonal ilaçlar verilir ve organizmaya zarar olabilir. Ablam Ukraynada donor yumurtası ile tüp bebek tedavisi oldu transferden sonra 3 aylık 2 paket hormonal ilaç verildi ve tez tez kan tahlilleri yapmaya tevsiye ettiler çünkü ablamda hormonlarla bir kaç sorun var. Ama şükürler olsun bir sorun olmadı, şimdi ablam bir bebiş bekliyor :)))
 
Üst