Tüp Bebek Tüp Bebek Tedavisi Sonucu Tutma Belirtileri Nelerdir?

Gülsüm-Umut

Baby Community Member
En iyi cevaplar
5
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Tüp bebek tedavisinin sonrasında tutma durumunu ortaya çıkaran farklı yöntemler de olsa başarı oranları birbirleri arasında farklılık gösterir. Tüp bebek tedavi yönteminde tedavi edilemez kısırlık durumuna sahip olanlar bile yüksek oranda bebek sahibi olabilmektedir. Fakat tüp bebek tutma ihtimali de tutmama ihtimali de vardır. 

Tüp bebek tedavisi embriyo transferi aşamasından sonra tutması durumunda bile iki hafta sonra kan ve gebelik testi sonrası öğrenilebilmektedir. Şunu da eklemekte yarar var tüp bebek tedavisi sonrası iki hafta geçti ve gebelik testi pozitif fakat gebeliğin başarılı bir şekilde devam edeceğinin net işareti değildir.

Tüp Bebek Tedavisinden Sonra Gebeliğin İşaretleri : 

1- Tüp bebek tedavisi sonrası hamilelik belirtileri arasında yer alan bel ağrısı.
2- Tüp bebek tedavisi sonrası hamilelik belirtileri arasında iştah ve hassaslık durumu.
3- Tüp bebek tedavisi sonrası hamilelik belirtileri arasında mide bulantısı.
4- Tüp bebek tedavisi sonrası en sağlıklı hamilelik belirtisi yazımızda başta da belirttiğimiz gibi kan ve gebelik testidir.

elmacık' Alıntı:
Tüp bebek tedavisinin sonrasında tutma durumunu ortaya çıkaran farklı yöntemler de olsa başarı oranları birbirleri arasında farklılık gösterir. Tüp bebek tedavi yönteminde tedavi edilemez kısırlık durumuna sahip olanlar bile yüksek oranda bebek sahibi olabilmektedir. Fakat tüp bebek tutma ihtimali de tutmama ihtimali de vardır. 

Tüp bebek tedavisi embriyo transferi aşamasından sonra tutması durumunda bile iki hafta sonra kan ve gebelik testi sonrası öğrenilebilmektedir. Şunu da eklemekte yarar var tüp bebek tedavisi sonrası iki hafta geçti ve gebelik testi pozitif fakat gebeliğin başarılı bir şekilde devam edeceğinin net işareti değildir.

Tüp Bebek Tedavisinden Sonra Gebeliğin İşaretleri : 

1- Tüp bebek tedavisi sonrası hamilelik belirtileri arasında yer alan bel ağrısı.
2- Tüp bebek tedavisi sonrası hamilelik belirtileri arasında iştah ve hassaslık durumu.
3- Tüp bebek tedavisi sonrası hamilelik belirtileri arasında mide bulantısı.
4- Tüp bebek tedavisi sonrası en sağlıklı hamilelik belirtisi yazımızda başta da belirttiğimiz gibi kan ve gebelik testidir.

Selam canım.Bende bu işaterleri şu an yaşamaktayım..Hatırlarsan konum vardı Ukrayna'ya gittik eşimle tedaviye..3 4 gün sonra kan veririz artık transferim 8 gün önce oldu..özelikle şu an yaşadığım tercübemden şunu söylemek isterdim...BEL ağrısı en çok zor ve uzun süren bir ağrı o yüzden kızlar eğer transferden sonra bel ağrısını hissederseniz korkmayın bu olağan bir durum çünkü...inşallah benim ki de tuttu kızlar nolur benim için azcık dua edin çok istiyorum ki benim de bebeğim olsun nolur Allah beni de mutlu etsin.. 

Sema hanım yazılan bütün belirtiler sizde çıktı ise güzel bir gelişme ancak bu yazdığım konuda en son madde kan ve gebelik testidir. O testin sonucunu bizimle paylaşın. İnşaallah Allah gönlünüze göre versin. Kan ve gebelik testi sonucu pozitif bile olsa yine doktor muayenesini beklemeniz gerekmekte. Gebelik sağlıklı bir gebelik mi doktor muayenesinde belli oluyor. Allah gönlünüze göre versin Sema hanım.