Bebek Yeni Doğan Aşıları

bebekoyuncaklari

Bebek Forum Üyesi
BF Member
Katılım
8 Nis 2019
Mesajlar
17
En iyi cevaplar
0
Puanları
3
Yaş
30
Konum
İstanbul
Bebeğiniz aşı ile önlenebilir hastalıklardan korunuyor mu? İşte bebeğinizin yaşamının ilk ayları için CDC ve AAP tarafından önerilen yenidoğan aşı programı.
Bebeğinize yaşamının ilk aylarında bir avuç aşı ve takviye verilecektir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) dikkatlice planlanmış çocukluk aşı programını önermektedir. Önümüzdeki aylarda ve yıllardaki programa uymak, bebeğinizin tehlikeli hastalıklara karşı ömür boyu bağışıklık kazanmasını sağlayacaktır.
Küçük bebeğiniz için önerilen aşılar, güvenlik ve etkinlik açısından CDC ve Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yakından izlenir. İşte bebeğinizin doğumdan iki aya kadar alacağı aşılar.
Doğumda Verilen Aşılar

Hepatit B Aşısı, bebeğinizi hastaneden eve götürmeden önce yapılır. Hepatit B, bir çocukta yavaş ve kalıcı karaciğer hasarına neden olabilir. Kanda ve vücut sıvılarında bulunan virüs, yüzeyde bir aya kadar dayanabilir. Doktorlar bu aşıyı tüm bebekler için karaciğer hastalığına ve virüsten kansere karşı koruyucu olarak önermektedir.
İki Ayda Verilen Aşılar

Hepatit B Aşısı bebeğinize ikinci kez iki aylık kontrol sırasında yapılır.
DTaP Aşısı, bebeğinizi hayatı tehdit eden, toksin salgılayan üç bakteri hastalığından korur: difteri, tetanoz ve boğmaca (boğmaca).

Kaynak Ve Detaylar: https://bebekoyuncaklari.com.tr/yeni-dogan-asilari.html/
 
Üst