Neler Yeni

Bebek Forum - Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsunuz?

Soru sorun

Forumdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Deneyimli Ebeveynler Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Bebek / Bilgi Yeni doğan bebek saç kesimi

Ali AYDINLIOĞLU

Bebek Kuaförü
Bebek Forum Üyesi
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
1
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
1
Puanları
3
Konum
İSTANBUL
Web Sitesi
www.bermodabebekkuaforu.com
Merhaba;

1999 Yılından bu zamana kadar keyif alarak devam etmekte olduğum mesleğim bebek kuaförlüğün'de edindiğim eğitim tecrübe ve karşılaştığım bebek ve çocuk üzerine yöneltilen soruları geniş bir arşiv haznesinden ara, ara değerli anne ve anne adaylarıyla paylaşmak istedim.

Bebek ilk saç kesimi , bebeklerin ilk saç kesimlerinde en çok düşündüren olgu şu oluyor bebeklerde ilk saç kesimi kazınmalı mı? diye başlayan bir durum olarak şaibeli bir bakış ve düşünce oluşmaktadır. Peki ne yapmalı? Bu durum için önerimiz şu yöndedir bebeklerin ilk saç kesimlerinde aşırı seyrek neredeyse bir kaç bölgede ensesi boş tepesinde saçı olan bebeklerin kazıma yönünde öneride bulunuyoruz.

Teknik olarak bebek saçı ilk kesiminde makas veya makine kullanılmaktadır. ikisinin kullanım arasındaki fark makas ve tarak saçın belli bir oranda derinliğine inmektedir, makine ise ağız kısmında bulunan güvenli özel kullanılan dişli aparat sayesinde bebeğin saçlı bölgesinde derinlemesine temas eder ve tüylü bölgelerine gelişim açısından fayda sağlar.

Bebeklerde gerekmeyen durum örneğin ilk saç kesimi henüz yapılmamış saçları oldukça gür ve yoğun ise bu saç tipine kazıma tekniğini çok önermiyoruz bu tarz saç tiplerine yüzüne uygun makas kesimi ile modeller öneriyoruz.

Bu yöntemi saç yapısı seyrek olan ÇOCUKLARDA makine ile kazıma yöntemi aynı sonucu vermeyebilir. Çocuklar bebeklikten çıktığı için yapısal çocukluk döngüsünü tamamlamış olmaktadır, çocuklarda saç kesimi yetişkinlerdeki gibi kırık alma toplama kat verme düzeltme ve kısaltma işlemleri saça hacim ve hareket verir. bu durum bazen yanlış algıya neden olabiliyor kesildi saç gürleşti gibi.

Saygılarımla
Bermoda Bebek Kuaförü
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst