Soru ? Anne olmak için 21 erken bi yaş mı ne dersiniz arkadaşlar?

Çok kararsızım bu konuda etrafımdaki herkes farklı şeyler söylüyo
Bence hiç de erken değil... Ya benim gibi olsanız ne yapardınız? 39 yaşında evlendim. İlk senemde oğlum oldu sonra oğlum yalnız kalmasın diye 5 sene sonra bir bebek daha yaptık. Şimdi bakıyorum en ufak olan bebek 20 yaşındayken ben 65 yaşında olacağım.. Demek istediğimi anladınız mı? Erken evlenseydim şimdi Üniversiteyi bitirmiş hayatını kurtarmış iki çocuğum olacaktı. Eğer gerçekten de ona bakabilecekseniz onu yüz üstü bu hayatta bırakmayacaksanız sorumluluk duygunuz gelişmişse erken değil.

Ama iyi düşünün...!

Kesinlikle @Gülsüm-Umut un söylediklerinin altına imzamı atarım.

@zeynepltn merhaba hanımefendi eğer kendinizi hazır hissediyorsanız (çok büyük sorumluluktur) kesinlikle yaş erken değil diyorum… Uykusuz gecelere hazır olun… Allah hayırlı bir evlat nasip etsin…

Erken yaşta hamile kalmak riskli gebelik olarak kabul edilse de bu yaş 21 değil 17 dir.

Çok kararsızım bu konuda etrafımdaki herkes farklı şeyler söylüyo
kesinlikle ve kesinlikle çok erken bir yaş ailem hep çocuğun evin neşesi olduğunu söylerdi ama asla öyle bir durum söz konusu olmuyor siz çocuğunuzdan sorumlu oluyorsunuz ve hayatınız kesinikle o oluyor 21 yaş çok erken önce kendiniz için bir şeyler yapın bol bol eşinizle vakit geçirin çünkü öyle bir fırsatınız bir daha olmayacak :))) bu söylediklerimi belki şimdi anlamazsınız ama anne olduğunuzda belki aklınıza gelirim:))) bence hayatınızı yaşayın daha sonra çocuk yaparsınız çocuk bakmak özellikle yetiştirmek büyütmek çok çok zor

21 yaş erken hem kendi hemde ilerideki olacak çocuğunun hayatına olumlu bir şeyler katabilmek bir süre daha bekleyebilirsin benim annem beni 27 yaşında doğurmuş ben ilk çocuğumu 29 yaşımda doğurdum. Daha erken yaşta doğuran tezemin çocukları ile benim aramda çok büyük farklar var. Ben şiddet görmedim ama onlar dayak yerdi, annem bana okul için yardımcı olurken teyzem yapamazdı gibi ufak gibi gözüken bir sürü farklılıklar var.