Soru ? Bebeğinizi Nasıl Uyutuyorsunuz ?

Gülsüm-Umut

Bebek Forum Üyesi
BF Member
En iyi cevaplar
0
Bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz ?

a) Emzirerek

b) Sallayarak

c) Yatağına koyup kendi başına

Biz yatağına koyuyoruz kendi başına uyuyor. İlk baştan beri bebeğimizi yatağına koyduk uyudu. Bu şekilde alıştırdık. Bence en iyisi bebeğin kendi kendine uyuması.

Bebeğin Doğum Tarihi: 2021-01-10
Hamilelik Günü: 126 günü geride bıraktınız.
Hamilelik Trimester Dönemi: 18 haftayı geride bıraktınız ve şuan 2. Trimester dönemindesiniz.
Hamilelik Aşaması: Farkındalığınızı artırmak için aşağıdaki bilgileri okuyabilir ve doktorunuzdan detayları isteyebilirsiniz.
Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın
kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde
olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu
yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine
başlayabilirsiniz.

songül

BeBeKFoRuM YöNeTiM EKiBi
Yönetici
Super Moderators
Moderating
BF Member
En iyi cevaplar
0
Ben de devamlı yatağına koyup kendi başına uyutuyorum. Benim bebeğim ilk doğduğu zamanlar bulunduğumuz odada beşiği vardı. Bebeği direk beşiğe koyuyorduk uyuyordu. Bir müddet sonra bebeğimi bulunduğumuz odadan ayırdık. Bir bebek mağazasından walky talky satın aldık. Bulunduğu yere koyduk, gıg deyince uyanıp koşuyordum. Şimdi wolky tolky i de kaldırdık, Başka odada yalnız uyuyor. Bir ihtiyacı olduğu zaman avazı çıktığı kadar bağırıp ağlayarak bizi uyandırıyor. :)

birbaba

Bebek Forum Üyesi
BF Member
En iyi cevaplar
0
@yarensevimli hanımefendi bebek nasıl alıştırılırsa o şekilde uyur. Bizim bebeğimiz ilk doğduğundan itibaren tek olarak kendi odasında kendi yatağına koyarak uyumasını sağladık. Ve o şekilde devam etti. Sallamak kesinlikle uzmanlar tarafından tavsiye edilmeyen bir yöntemdir.

Arinars

Bebek Forum Üyesi
BF Member
En iyi cevaplar
0
bizimki başlarda beşikte kendi başına uyuyordu, sonrasında kucağa alıştığı için tek başına uyuyamıyor.

blues

BeBeKFoRuM YöNeTiM EKiBi
Yönetici
Administrators
Super Moderators
Moderating
BF Member
En iyi cevaplar
0