Neler yeni
Bebek Forum`a Hoşgeldiniz

Bebek Forum`un tüm özelliklerine erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz.

  • Bu sitedeki bilgiler; bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bebek Forum [https://www.bebekforum.net.tr - http://www.bebekforum.net] Sosyal Paylaşım Platformu Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Bebeklerde Uyku Eğitimi

Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
306
Beğeniler
9
Puanları
18
Yaş
38
Konum
Ankara
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
#1
Uyku bütün vücudun dinlenmesidir. Beynin ve tüm vücudun yenilenmesi, tüm organların dinlenmesi için mutlaka uykuya ihtiyaç vardır. Bebekler de anne karnında sürekli uyurlar. Yeni doğan bir bebek de günde ortalama 20 saat uyur. Anne karnındaki ortamı devam ettirir.

Bebeğe Uyku Eğitimi Vermeden Önce :

1- Ona en uygun koşulu sağlanmalıdır.

2- Yatak yumuşak olmamalıdır.

3- Bebek üzerine örtülen örtü ağır olmamalı mümkünse tulum kullanılmalıdır.

4- Bebek odası evin en sıcak, en sessiz, ışığı en az olan bölümü seçilmelidir.


Bebeklerde Uyku Eğitimi ve Uyku Düzeni :

Annelerin en sıkıntı duydukları konulardan biri de bebeklerine nasıl bir uyku eğitimi vereceğidir. Uyku eğitimi için iki yöntem var;

1- Çocuğa ağlasa da uyumayı kendi kendine öğrenmesini ön gören metot. Bu yöntemde bebek kendi kendine uykuya geçmeyi, yalnız yatmayı öğrenmesi hedeflenir. (Bebeğimize bu yöntemi uyguladık.)

2- Doğal yöntemlerle güven ortamı sağlanarak uykunun öğretilmesini esas alan metot. Bu yöntemde bebeğe güven ortamı sağlanarak kendi kendine uyuması öğretilmesi hedeflenmektedir.

Ek Bilgi : Bebeklere ilk zamanlar ne alıştırılırsa kesinlikle o şekilde gitmektedir. Bebeğinizi kesinlikle sallayarak uyutmayın...

Kaynak : Anne ve Bebek Kitapları
 
Son düzenleme: