Diyet/Zayıflama Yaz Ayların Uygulanacak Diyet Tüyoları Nelerdir?

Uzman Editor

Bebek Forum Üyesi
Bebek Forum Üyesi
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
252
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
33
Konum
İzmir
Yaz Ayların Uygulanacak Diyet Tüyoları Nelerdir?
Havalar ısındı ve artık giyim tarzlarından beslenmeye varana kadar farklılıklar başladı. Yaz aylarında yapılacak diyetlerde bu konuya dahil sayılmakta. Nedeni oldukça basit, tüm kış boyunca alınmakta olan kiloların verilme çabası direk olarak diyet listelerine yansımakta. Bu durum sanıldığından çok daha fazla insanı etkisi altına alarak, problem yaşatmaya devam ediyor.

Direk olarak karşımıza çıkan sonuç şok diyetler olarak bilinen, kısa zamanda birkaç kilo verdirirken, kas kayıplarına yol açan diyetler olarak görüyoruz. Fiziki olarak güzel bir görünüme sahip olmak isterken, sağlık standartlarından ödün vermek, kaliteli bir yaşamdan uzak bir görüntü çizecektir. Bu nedenle diyet seçimlerimde alınabilecek profesyonel yardımlardan şaşmamak gerek.

Yaz Aylarına En Uygun Besinler Nelerdir?
Bu noktada hava sıcaklığı baz alınmaktadır. Bünyenizi aşırı yoracak olan yağlı yiyeceklerden uzak durmakta yarar var. Bununla beraber sürekli olarak gazlı içecekler tüketmek, başta sağlık problemlerini, diğer yönden verilmesi zor kilolara dönüşmektedir.

En uygun yaz besinleri denildiğinde karşımıza çıkan tercih, Akdeniz tarzı beslenmektir. Sebze ağırlıklı menüleri, tüm gün boyunca uygulamak, gayet mantıklı olacaktır. Sebze çeşitlerini, farklı tüketme yöntemleriyle yemeniz, yaz sıcaklarında sıvı kaybını önleyerek tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

Zaten çok sıcak havalar beslenme ihtiyacını kısıtlamaktadır. İştah kaybı yaşamanız bile, ızgara sebze tüketimini engellemeyecektir. Tüm mineralleri en sağlıklı şekilde tüketmeniz, kilo vermenize, kilonuzu korumanıza yardımcı olurken, aynı zamanda tüm gününüzün daha dengeli geçmesine yardımcı olursunuz. Sürekli olarak yapılan hataların başında, direk olarak beslemeyi kesmek olarak görüyoruz. Diğer taraftan kontrolsüz beslenme düzeni de bu durumu daha kötüye götürmekte. En doğru diyet seçimini yapmak için dikkat edilmesi gerekenler her zaman için kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Yaz aylarında yapılacak diyetlerde tam olarak bu konuya dahil edilerek, diyet listenizi belirlemelisiniz.
 

yarensevimli

Bebek Forum Üyesi
Bebek Forum Üyesi
Katılım
27 Tem 2018
Mesajlar
11
En iyi cevaplar
0
Puanları
3
Yaş
26
Konum
istanbul
yaz aylarında koşu yaparak kilo verilebilir. ben hergün düzenli olarak koşoyorum. sizlere de öneririm.
 
Üst Alt