Diyet/Zayıflama Yüzerek Zayıflamak Mümkün mü?

Gülsüm-Umut

Bebek Forum Üyesi
Bebek Forum Üyesi
Katılım
29 Haz 2017
Mesajlar
361
En iyi cevaplar
0
Puanları
28
Yaş
40
Konum
Ankara
Çevrimdışı
Yüzme Sporunun Faydaları

Yüzme, vücuttaki çoğu kası eş zamanlı çalıştırabildiğinden dolayı diyet yaparken de uygulanması tavsiye edilen, dinç ve sağlıklı bir yaşam için hayatımızda olması gereken sporlardan birisidir. Bundan dolayı kardiyovasküler egzersiz dalında değerlendirilir. Belli başlı tekniklerle herkesin yapabileceği spordur. Bundan dolayı çok fazla tercih edilir. Ayrıca yüzmek, suyun verdiği rahatlatıcı etki sonucu kasların daha çabuk yorulmasını önler.

Yüzerek Zayıflamak Mümkün mü?

Yüzerek yapılan bütün egzersizler kalori yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olur. Suyun vücuda yaptığı direnç, kasların daha kuvvetli çalışmasını sağlaması ve yüzme antremanlarının kalori ve yağ yakımına yardımcı olması demektir. Yüzme sporuyla birlikte düzenlenen ve uygulanan diyet planlamasının olması, yüzmeden daha iyi sonuç alınmasına katkı sağlar.

Yüzerek Zayıflama Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzmeyle birlikte diyetin uygulanmasının yanı sıra uygulanması ve bilinmesi gereken çeşitli faktörler vardır. Yüzme süresinin 30 dakikadan fazla olması gerekir. Suyun içerisindeyken vücudun ısı dengesini sabitlemesi ve kasların çalışması amacıyla bu sürenin tamamlanması gerekir. Egzersizlere başlamadan önce ısınma hareketleri yapmayı ihmal etmemek kasların daha kolay hareket etmesini ve egzersizden daha verimli sonuç alınmasını sağlar. Egzersizler başlarken hafif hareketlerle kulaç atılması gerekir. Yüzme öncesi ısınma sağlayamayan veya unutanlar ağır ve sakin kulaç hareketleri ile egzersizlere kendilerini alıştırabilirler. Ani şekilde yapılan hareketler kas zedelenmesi, sakatlanma gibi durumlarla karşılaşmamıza neden olur.

Egzersizler sırasında ne kadar çok teknik uygulanırsa o kadar iyi bir sonuç elde edilir. Kurbağa ve kelebek gibi stiller uygulanmalıdır.
Böylelikle kas gruplarının aralıklı olarak çalıştırılması sağlanmış olur. Bu egzersiz stillerinde değişik kas gruplarının üzerine düşülmesi sağlanır. Egzersizin süresine göre planlanan çizelge doğrultusunda yapılması uygundur. Araştırmalara göre birer gün aralıklarla yüzmek her gün yüzmekten daha etkilidir. Diğer antrenman planlarındaki gibi yüzmede de gün içinde uzun süre kaslara fazla yüklenmeden ve bir gün aralıkla egzersiz yapmak kasların dinlenmesine faydalı olduğu için kilo vermede etkili rol oynar.
 


Bebeğin Doğum Tarihi: 2021-01-10
Hamilelik Günü: 57 günü geride bıraktınız.
Hamilelik Trimester Dönemi: 8 haftayı geride bıraktınız ve şuan 1. Trimester dönemindesiniz.
Hamilelik Aşaması: Farkındalığınızı artırmak için aşağıdaki bilgileri okuyabilir ve doktorunuzdan detayları isteyebilirsiniz.
Bugün bebeğinizin kol gelişimi kritik dönemi sona erdi. Bebeğinizin kolları artık doğru yerinde ve
doğru oratısal boyutunda. Hala perde şeklinde olsada bebeğinizin el ve ayak parmakları belirginleşmeye
başladı. İkinci adet dönemini geçirmiş olmanız gerekiyor.
Üst